Club Championships 3000m and 400m
Club track Championships Thursday 8th June 2017
3000m
A Race
Pos. Time Name Age Grp. Club
1 8.45.8 Chris Greenwood M40 Kent AC
2 8.51.2 Neil Phillips SM Kent AC
3 9.03.4 Anthony Johnson SM Kent AC
4 9.03.8 Lawrence Avery SM Kent AC
5 9.18.6 Adrian Lowther SM Kent AC
6 9.22.0 Dame Dibaba SM Kent AC
7 9.22.3 Pete Lighting SM Kent AC
8 9.26.5 Niall Robinson SM Kent AC
9 9.30.3 Sean Fitzpatrick SM HHH
10 9.32.3 Gareth Anderson SM Kent AC
11 9.39.2 Robert Laing M40 Kent AC
12 9.42.0 Che Compton M40 Kent AC
B Race
Pos. Time Name Age Grp. Club
1 9.50.7 Mark Lally SM Beckenham RC
2 9.52.0 Tony Tuohy M50 Dulwich Runners
3 9.53.0 Adam Paterson SM Kent AC
4 9.53.7 Calum Fraser SM Kent AC
5 10.12.6 Barny Day SM Kent AC
6 10.17.4 John Cox M40 Kent AC
7 10.18.3 Jules Gevers M40 Kent AC
8 10.20.8 Stephen Starvis M40 Striders of Croydon
9 10.41.1 Tim Sharp SM Kent AC
10 10.41.6 Adrian Dracup SM Kent AC
11 11.01.1 Teresa Murphy SW Kent AC
C Race
Pos. Time Name Age Grp. Club
1 10.48.5 Paul Crompton M40 Kent AC
2 10.52.0 Sarah Hanley SW Kent AC
3 10.54.9 Chris Lydon M50 Kent AC
4 10.59.2 Alison Thomson SW Kent AC
5 11.25.4 Neil Gordon-Orr M50 Kent AC
6 11.30.5 Craig Phillips M40 Kent AC
7 11.51.7 Daniel Bowers M40 Kent AC
8 12.18.7 Alan Curtis M40 Kent AC
9 12.20.6 Hing Hung SM Kent AC
10 12.23.8 Ian Wood SM Kent AC
11 12.25.1 Andrea Barber W40 Kent AC
12 12.35.4 Mark Anderson M50 Kent AC
13 12.52.3 Tasha Bateman SW Kent AC
14 14.09.5 Adrian Young SM Kent AC
400m
A Race
Pos. Time Name Age Grp. Club
1 53.3s Oshane Whitter SM Kent AC
2 60.3s Ben Smith SM Kent AC
3 60.5s Deepak Chevidan SM Kent AC
4 61.0s John Cox M40 Kent AC
5 64.4 Craig Phillips M40 Kent AC
6 74.4 Neil Phillips SM Kent AC
B Race
Pos. Time Name Age Grp. Club
1 62.7s David Devlin M40 Kent AC
2 64.1s Alexa Parker SW Kent AC
3 67.0s John Barron M60 Kent AC
4 70.1s Adrian Young SM Kent AC
5 76.5s Ian Wood SM Kent AC
Congratulations to the winners.
Ted Aston’s Flickr Album:
Kent AC 400M & 3000M 08/06/2016 |